poniedziałek, 25 lutego 2013

Co to silikat?

Czym są silikaty? Materiał budowlany silikaty to cegły wapienno-piaskowe. Silikaty otrzymuje się w ramach procesu mieszania piasku kwarcowego (90%), wapna (7%) oraz wody (3%). Piaskowiec i wapień, które stanowią podstawę cegieł silikatowych stosowane są w budownictwie od setek lat.

Jak powstają współczesne cegły wapienno-piaskowe? Pod wpływem działania przegrzanej pary wodnej o temperaturze 200°C przy zwiększonym ciśnieniu krzemionki łączą się z wapnem tworząc nierozpuszczalne krzemiany wapnia. Pojawiające się na wskutek procesu produkcji związki wiążą ziarna piasku, co wpływa na wysoką wytrzymałość gotowych wyrobów. W ciągu 12 godzin powstaje materiał budowlany zwany silikatem.

Bloki wapienno-piaskowe SILKA charakteryzują się bardzo wysoką gęstością – od 1200 do 1800 kg/m3. Bloki SILKA są w związku z tym niezwykle wytrzymałe. Pozwala to wznosić, szczególnie w budynkach jednorodzinnych, cieńsze ściany konstrukcyjne. Wysoka gęstość gwarantuje także bardzo dobrą izolacyjność akustyczną i akumulację ciepła. Sprawia to, że ściany z bloków wapienno-piaskowych SILKA doskonale sprawdzają się jako przegrody wewnętrzne zapewniające komfort i ciszę oraz bardzo dobre warunki termiczne, zwłaszcza latem.

piątek, 15 lutego 2013

Spotkania kobiet o budowaniu

Akademia Kobiet Budujących SILKA YTONG poświęcona jest dyskusjom oraz wymianie doświadczeń o budowie wymarzonego domu. Spotkania charakteryzuje kobiecy pryzmat i kobiece odniesienie do branży budowlanej, która tylko stereotypowo jest zarezerwowana dla mężczyzn. Akademia Kobiet Budujących SILKA YTONG jest inicjatywą firmy Xella Polska.

Wiosną tego roku odbędą się kolejne spotkania Akademii poświęcone ‘kobiecemu punktowi widzenia branży budowlanej’, czyli pogłębianiu wiedzy o tym, jak budować dom. Uczestniczki w trakcie spotkań uzyskają między innymi:

- dostosowane do indywidualnych potrzeb praktyczne porady od ekspertek budowy, czyli kobiet od lat zaangażowanych w rynek budowlany w Polsce;
- informacje na temat badań geotechnicznych, usytuowania działki oraz jej przydatności;
- wskazówki dotyczące wyboru projektu domu, przygotowania dokumentacji budowlanej;
- wiedzę, jak rozmawiać z fachowcami zaangażowanymi w budowę domu;
- informacje formalno-prawne związane z inwestycją budowlaną;
- wiedzę jak sprawnie estymować koszty poszczególnych etapów budowy.

>> Informacje o Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG 20133 >>


Potencjał kobiet uznany został przez wielu ekonomistów najgorzej wykorzystanym zasobem gospodarczym świata. Akademia Kobiet Budujących SILKA YTONG zmienia to i stawia na zaangażowanie kobiet, jako odpowiedź na żmudny proces budowy własnego domu.
Kobiety wyposażone w odpowiednią wiedzę z łatwością komunikują się ze wszystkimi uczestniczącymi procesie budowy domu instytucjami i osobami. Wypowiedzą swoją opinię, zadadzą pytanie, a jednocześnie wysłuchają i analitycznie podejmą decyzję, cały czas pamiętając, że mają do rozwiązania określony problem. Budowanie domu zaś nie jest w Polsce procesem zbyt łatwym, o czym wiedza doskonale ci, którzy samodzielnie przechodzili przez całą przygodę związaną z budową wymarzonego domu.

Nieformalne spotkania zainteresowanych uczestniczek w ramach Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG stanowią edukacyjną i poradnikową propozycję dla aktywnych i przedsiębiorczych kobiet, które planują lub rozpoczęły już budowę domu. Akademia Kobiet Budujących jest także miejscem ożywionej dyskusji, wymiany doświadczeń i kontaktów pomiędzy uczestniczącymi w niej Paniami.Więcej informacji o Akademii.

środa, 13 lutego 2013

Szkolenia o docieplaniu od wewnątrz

Xella Polska rozpoczyna cykl kolejnych spotkań szkoleniowych - Poprawa parametrów energetycznych obiektów dzięki ocieplaniu od wewnątrz. Pierwsze konferencje odbędą się w Bydgoszczy (25.02), Toruniu (26.02), Olsztynie (27.02) i Białymstoku (28.02).

Spotkania Poprawa parametrów energetycznych obiektów dzięki ocieplaniu od wewnątrz przeznaczone są dla architektów, konserwatorów zabytków, zarządców nieruchomości, audytorów energetycznych oraz wszystkich zainteresowanych tematem ocieplania od wewnątrz. Program konferencji, dostępne terminy oraz możliwość rejestracji znajdują się na stronie Kalendarz Wydarzeń. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.

Po co ocieplać od wewnątrz? Bo czasami nie da się wprowadzić izolacji na zewnątrz budynku. Wspólnota lub spółdzielnia nie chcą dokonać takiej izolacji. Z kolei konserwator zabytków nie dopuści do wprowadzenia izolacji na zewnątrz zabytkowej fasady.

środa, 6 lutego 2013

Ściana zewnętrzna jednowarstwowa

Technologie wznoszenia ścian jednowarstwowych są coraz bardziej zaawansowane, gdyż spełniają coraz więcej oczekiwań pprzyszłych mieszkańców i użytkowników wznoszonych budynków. Technologia budowlana firmy Xella - System 20 cm PLUS umożliwia optymalizację parametrów ścian zewnętrznych - w tym również ściany jednowarstwowej. Wytrzymałość i parametry cieplne produktów YTONG oraz SILKA pozwalają na zastosowanie bloków cieńszych w stosunku do tradycyjnych materiałów, dzięki czemu uzyskuje się zwiększenie powierzchni użytkowej mieszkań.

Najnowszym rozwiązaniem stworzonym w ramach tej technologii, a dedykowanym do wznoszenia ścian jednowarstwowych są bloczki betonu komórkowego YTONG ENERGO. Rozwiązanie jest połączeniem najlepszych parametrów izolacyjności termicznej z wytrzymałością betonu komórkowego PP2/0,35.

Bloczki betonu komórkowego YTONG ENERGO to obecnie najcieplejsze na rynku konstrukcyjne materiały budowlane. Jednowarstwowa ściana zewnętrzna z YTONG ENERGO o gr. 48 cm osiąga współczynnik U=0,19 W/m2K. Bloczki YTONG ENERGO służą do wybudowania najcieńszej ściany jednowarstwowej, która spełnia normy na rynku budowlanym.