sobota, 30 listopada 2013

Video o budownictwie

Xella Polska na kanale BUDOWANEpl w serwisie YouTube umieściła już niemal 280 filmów poświęconych branży budowlanej w Polsce.

Producent Ytong, Silka i Multipor w ciągu ostatnich kilku lat opublikował w Internecie setki filmów poświęconych branży budowlanej w Polsce. Początkowo można je było znaleźć w serwisie internetowym Budowane.pl. Projekt ten wystartował wiosną 2007. Już wtedy na stronie internetowej umieszczono filmy prezentujące inwestycje budowlane w trakcie prowadzonych na nich prac. Niewątpliwym atutem tych materiałów były komentarze specjalistów i inwestorów.

W 2009 pojawił się kanał video na YouTube – BUDOWANEpl. Ponad milion wyświetleń osadzonych na nim filmów to potwierdzenie sukcesu.

- Filmy prezentujące wznoszenie budynków czy konkretne zastosowania materiałów budowlanych YTONG, SILKA i MULTIPOR tworzone są dla tych, którzy myślą o budowie własnego domu lub chcą podnosić swoje umiejętności w zawodach związanych z branżą budowlaną – zauważa Monika Mychlewicz, Dyrektor Marketingu Xella Polska. – Wykorzystywaliśmy różne możliwości technologiczne umożliwiające dotarcie z filmami poprzez Internet do użytkowników, ale coraz większa część produkcji prezentowana była w serwisie YouTube, a dokładnie na dedykowanym do tego kanale filmowym BUDOWANEpl.

Od pewnego czasu YouTube tworzony jest w oparciu o kanały, a nie pojedyncze filmy. To ma ułatwić odbiorcom dotarcie do interesujących ich treści. Prowadząc subskrypcję określonego kanału, użytkownik może mieć pewność, że nie przegapi interesującego go filmu.

Na kanale BUDOWANEpl znajdziesz filmy pokazujące proces powstawania domów jednorodzinnych w całej Polsce – w Zamościu, Włodawie, Nadarzynie i kilkudziesięciu innych miejscowościach. Prezentacje video uzupełniają wypowiedzi inwestora, architekta lub przedstawiciela firmy budowlanej. Podobnie prezentowane są wielorodzinne i usługowe inwestycje budowlane.

BUDOWANEpl to również filmy przedstawiające zalety i cykl produkcyjny materiałów budowlanych z oferty firmy Xella Polska: Ytong, Silka oraz Multipor.

- Filmy powstają z myślą o tych, którzy chcą poznać praktyczne zastosowania szerokiej gamy produktów Xella Polska – zaznacza Monika Mychlewicz, Dyrektor Marketingu Xella Polska. – Znając jednak preferencje internautów oraz specyfikę polskiej branży budowlanej, dbamy również o walory edukacyjne filmów, co wiąże je ściśle z realizowanymi przez Xella Polska projektami – Kompas Budowy, Akademia Kobiet Budujących czy Akademia Murowania.
 
Subskrybuj kanał i śledź rozwój branży budowlanej w Polsce!

piątek, 29 listopada 2013

Materiały na ścianę jednowarstwową

Xella rozszerzyła portfolio usług dla osób planujących budowę domu. W szybki i prosty sposób na stronie Sklepu Xella można zamówić przeliczenie materiałów budowlanych na podstawie projektu własnego domu.

W ramach usługi przeliczenia projektu osoby, rozpoczynające etap budowy, otrzymują pełne zestawienie ilości materiałów potrzebnych do zbudowania własnego domu.To pierwsza tego typu oferta na rynku, oferująca  dokładne przeliczenia, a nie jedynie kwotę końcową.

Zestawienie obejmuje materiały Silka i Ytong do budowy ścian, stropów, w tym także zaprawę, elementy docieplenia wieńca, kształtki, nadproża, łączniki czy zbrojenia. Całość uzupełniona jest o narzędzia budowlane. Inwestor otrzymuje również informacje na temat masy poszczególnych materiałów, czy też liczby palet, na których zostaną dostarczone, może więc łatwiej zaplanować transport na plac budowy. Dzięki tak szczegółowemu zestawieniu inwestor wie czego może się spodziewać i  dokładnie przygotować się do budowy domu. Usługa przeliczania projektu jest doskonałym narzędziem do porównania ofert u poszczególnych dystrybutorów materiałów budowlanych i wybrania najbardziej dogodnej opcji.

- Możliwość przeliczania projektu to ogromne ułatwienie i oszczędność czasu dla osób planujących budowę własnego domu. Usługa ta pozwala inwestorom świadomie przygotować się do inwestycji, zaplanować i rozłożyć wydatki na materiały budowlane. Tak przygotowane zestawienie jest także idealnym rozwiązaniem do porównania i weryfikacji kosztów, jak również podstawą do realizacji projektu – mówi arch. Katarzyna Mrzewa z Mrzewa Architekci, ekspertka budowy Ytong Silka.

Przeliczenie materiałów budowlanych można zamówić w sklepie internetowym http://sklep.xella.pl. Koszt takiego zestawienia to 60 zł brutto. Podstawą do jego wykonania jest projekt techniczny przesłany przez inwestora indywidualnego. Dokumentacja powinna zawierać co najmniej rzut każdej kondygnacji budynku, przekroje budynku, opis techniczny budynku precyzujący materiały ścienne, do których mają odnosić się obliczenia.

Komunikacja z klientem odbywa się w sposób szybki i prosty drogą elektroniczną – usługę zamawia się przez internet, projekt można przesłać pocztą e-mail, na którą inwestor otrzymuje gotowe zestawienie materiałowe. Każdy kto zamówi usługę przeliczania projektu  ma również możliwość skonsultować się z doradcami klienta firmy Xella. Na indywidualnym, bezpłatnym spotkaniu, zostaną dokładnie omówią poszczególne pozycje oferty. Spotkanie umawiane jest przez Biuro Obsługi Klienta, które każdorazowo kontaktuje się inwestorem i wysyła gotowe zestawienia.

Aby zamówić zestawienie wystarczy wejść na stronę Silka i Ytong Sklep Internetowy.

sobota, 23 listopada 2013

Silikaty

Poniższy film prezentuje współczesny proces produkcji silikatów, a dokładnie bloczków Silka w zakładzie produkcyjnym Xella Polska. Cegły i bloczki wapienno-piaskowe Silka produkowane są z mieszanki piasku kwarcowego (90%), wapna palonego mielonego (7%) i wody (3%).

Więcej informacji o materiałach budowlanych z Silka - silikatach.


wtorek, 12 listopada 2013

Uwaga na mostki termiczne

Czym jest mostek termiczny? Jest to negatywne zjawisko w budownictwie, towarzyszące ogrzewaniu naszych domów i mieszkań. Mostek termiczny ułatwia ucieczkę ciepła z budynku. To miejsce w przegrodzie cieplnej budynku, w której przewodnictwo cieplne jest znacznie większe, niż przegrody.Mostki termiczne mogą powstać na wskutek źle wykonanej pracy związanej ze wznoszeniem budynku - na wskutek złego łączenia materiałów. Mostki termiczne mogą też pojawić się wskutek łączenia różnorodnych materiałów budowlanych, nie tworzących jednolitego systemu budowlanego.

Miejscach powstawania mostków termicznych charakteryzują się niższą temperaturę powierzchni wewnętrznej. Przyczyną powstawania mostków termicznych jest na ogół błędne zaprojektowanie lub wadliwe wykonanie określonych fragmentów budynku.Mostek termiczny prowadzi do powiększania strat ciepła w budynku, zawilgocenia jego wnętrz oraz powstawania pleśni na przegrodach.

Mieszkańcy domów jednorodzinnych bardzo często stykają się z problemem mostków termicznych i uciekającego w ten sposób ciepła z budynku. Czy można zlikwidować istniejące mostki termiczne? Tak, jednak eliminacja mostków cieplnych jest skomplikowana i powinna być rozpatrywana indywidualnie.

Określone działania w celu zlikwidowania istniejących mostków termicznych:

- ocieplenie ścian warstwą o wysokości 50–100 cm, połączoną z jednoczesną izolacją stropu;

- likwidacja źle wykonanych balkonów oraz zastąpienie ich balkonami o konstrukcji samonośnej lub balkonami wiszącymi;

- likwidacja spękań i dużych rys na elewacji poprzez uzupełnienie ubytków;

- montaż stolarki okiennej oraz drzwiowej w warstwie izolacji, żeby zastosowana izolacja nachodziła na ramy okienne i drzwiowe;

- utrzymanie ciągłości izolacji, pozbycie się z elewacji niepotrzebnych gzymsów;

- izolacja ściany piwnicy od strony wewnętrznej i zewnętrznej, po to izolacja piwnicy łączyła się z izolacją ściany zewnętrznej i stropu.